Ugrás a tartalomhoz

Üdvözöllek a Webügyvéd Jogi fórumán.
Most a webugyved.com fórum felületét látod, itt kérhetsz ingyenes jogi tanácsot ügyvédeinktől, illetve beszélgethetsz olyanokkal, akiknek a tiédhez hasonló problémájuk van. A fórumot moderáljuk, a jogi válaszokat pedig minden esetben ügyvédtől kapod. Kérdés feltételéhez illetve hozásszóláshoz regisztrálnod kell vagy bejelentkezni.
Bejelentkezés Regisztráció
Fotó

szerzői jog megsértése külföldi értékesítés esetén

• Please log in to reply
2 válasz erre a témára

Meva

Meva

ÚJONC

• Felhasználó
  • 2 Hozzászólás:

Tisztelt Válaszadó!

Saját tervezésű figuráim, sok évvel ezelőtt az Artisjusnál is nyilvántartásba vetettem őket,számtalan hordozókon jelentek meg, képeslapok, bögrék,ajándékkísérők, stb. stb. szignómmal ellátva.

kb. 12-14 évvel ezelőtt gyerek keresztszemes hímzésmintákat terveztem ezekkel a figurákkal is, és más stílusban is, mindegyiken szerepel a szignóm, a készlet címlapján feltüntetve, a kizárólagos jogtulajdonos én vagyok.

Szerződést evvel a céggel nem kötöttem, / én hiszékeny balga, lukat beszéltek a hasamba /.  Később ez a cég más tulajdonába került, vele semmilyen kapcsolatom nem lett, és az akkori webáruházban a saját munkámat nem láttam viszont. Idővel ez a cég is megszűnt.

2008-ban véletlenül egy holland ???!!!  webáruházban megtaláltam a munkáimat, értékesítették. Akkor ügyvéd azt válaszolta, mivel nem volt szerződésem, és a védelem csak M.o. területére szól, így hagytam az egészet.

Tegnapi napon ránéztem kíváncsiságból erre a webáruházra, a mai napig azaz 8 éve ugyan úgy értékesítik a készleteket, sőt egy másik és egy harmadik webáruházban is értékesítik. plusz egy hazai webáruházban is találtam pár forgalomban lévő munkámat.

Nem tudom igazából, hogy hány éve van forgalomban náluk, kitől vásárolták és hol történik után gyártás esetleg.

Van-e jogorvoslatom erre helyzetre? A mai napig kereskednek velük.

Szíves válaszát előre is köszönöm.

Üdvözlettel : Meva

• JamSquiste megköszönte

Dr. Makó Klaudia

Dr. Makó Klaudia

Ügyvéd

• Adminisztrátor
  • 925 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Kedves Meva, írtam Önnek privát emailt. 

Tisztelettel: 

Dr. Makó Klaudia

ügyvéd

aapedCom

aapedCom

ÍRÓGÉP

• Felhasználó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 518 Hozzászólás:
Discounts! best products richmond va

progect13.jpg
Products which fall under this return policy can be returned domestically, as long as they are unused and in the original packaging. No questions asked!
If a product that falls under this guarantee is found to be counterfeit, you will get a full refund (shipping costs included).

buy.png

READ MORE
Camo Woven Silk Pre Tied Bow Tie ( 29.40 $)
Junsun 7 ( 212.53 $)
Fat Cat Anti-Slip Floaty Floating Grip Bobber ( $7.43 )
Pre plucked 360 lace frontal closure brazilian virgin hair body wave natural hairline lace band frontal closure with baby hair ( 109.00 $)
Movie Action Model Key Chain ( $1.39 )
8a brazilian body wave 34 pcs queen love hair brazilian virgin hair body wave brazilian hair weave bundles human hair bundles ( 48.25 $)
20 in 1 Mobile Phone Repair Tools Kit Spudger Pry Opening Tool Screwdriver Set for iPhone iPad Samsung Cell Phone Hand Tools Set ( 6.50 $)
Be nice snowmobile ski goggles double lens winter anti-fog big spherical high coverage professional snow goggles for adult 3100 ( 34.34 $)
Pioneer camp 2016 fashion fleece thicken hoodies men warm 100%cotton brand clothing casual male hoody shark men sweatshirt xxxl ( 38.17 $)
All star high port glitter womens sneaker ( 82.38 $) Converse Limited Edition
Bheegi Si Bhaagi Si — Lyric Video / Raajneeti / Ranbir / Katrina
50pcs Original Color Stainless Steel Ear Stud Components for DIY Earrings Findings 3 Size12x5mm,12x6mm,12x8mm Pin 0.7mm ( 1.99 $)
Ophir 0.3mm 0.5mm 0.8mm airbrush gun dual-action airbrush kit air compressor tank for model hobby nail art paint _ac090+004a+069 ( 137.71 $)
Black suede sandal wstudded heel ( 419.93 $) Giuseppe Zanotti
Modelones 1Pcs New Arrival Colorful Phantom Chameleon 10ml UV LED Nail Gel Choose Any 1 Color Soak Off UV Nail Polish ( 3.58 $)

47.jpg

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó