Ugrás a tartalomhoz

Üdvözöllek a Webügyvéd Jogi fórumán.
Most a webugyved.com fórum felületét látod, itt kérhetsz ingyenes jogi tanácsot ügyvédeinktől, illetve beszélgethetsz olyanokkal, akiknek a tiédhez hasonló problémájuk van. A fórumot moderáljuk, a jogi válaszokat pedig minden esetben ügyvédtől kapod. Kérdés feltételéhez illetve hozásszóláshoz regisztrálnod kell vagy bejelentkezni.
Bejelentkezés Regisztráció
Fotó

Használtautó vásárlás

használtautó autó-adásvétel rejtett hiba szavatosság elállás

• Please log in to reply
13 válasz erre a témára

Domonkos

Domonkos

ÚJONC

• Felhasználó
  • 2 Hozzászólás:

Tisztelt Webügyvéd!

Egy olyan problémával kapcsolatban lenne kérdésem amire lehet hogy nincs is megoldás...

2014.júniusában vásároltam magánszemélytől egy használtgépjárműt. Majd augusztus hónpjára hangerfejes lett a kocsi, aminek nem 10-20ezer forint a javittatása hiszen akkor nem fordulnék önökhöz tanácsért. Bár az adás-vételi szerdődésben van egy olyan pont hogy a gépjármű minden hibájáról tudomást vettem, ez még is más mert vásárlás elött az eladó elmesélte hogy ő nála hengerfejes lett a kocsi amit iszonyu sok pénzért csináltatott meg szentűl meggyőzőtt engem is erről, azonban nálam hengerfejes lett és kiderűlt hogy nem az elmondottak alapján szereltette meg a hibát! 

Jelenlegi költsége a javittatásnak kb 100-120ezer forint lenne.

Ilyen esetben van e valamilyen megoldás? 

Válaszukat előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Domonkos

Dr. Makó Klaudia

Dr. Makó Klaudia

Ügyvéd

• Adminisztrátor
  • 925 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Kedves Domonkos!

A válaszhoz tudni kellene, hogy kijelentette-e az eladó a szerződésben, hogy nincs tudomása az autó rejtett, vagy nem annyira rejtett, bármilyen hibájáról? 

Egy ilyen hiba nem valószínű, hogy két hónap alatt jön ki az autón, feltételezhető, hogy már az eladás időpontjában megvolt - bár nem vagyok szakértő ebben a kérdésben, egy autószerelő ezt jobban tudná. 

Ha bizonyítani lehet, hogy a hiba már az eladáskor megvolt, akkor 6 hónapon belül - júniustól számítva - élhet az eladó felé szavatossági jogaival, azaz kijavítást, kicserélést kérhet, esetleg árleszállítást, vagy el is állhat a szerződéstől. 

Üdvözlettel: 

MK

Domonkos

Domonkos

ÚJONC

• Felhasználó
  • 2 Hozzászólás:

Kedves Domonkos!

A válaszhoz tudni kellene, hogy kijelentette-e az eladó a szerződésben, hogy nincs tudomása az autó rejtett, vagy nem annyira rejtett, bármilyen hibájáról? 

Egy ilyen hiba nem valószínű, hogy két hónap alatt jön ki az autón, feltételezhető, hogy már az eladás időpontjában megvolt - bár nem vagyok szakértő ebben a kérdésben, egy autószerelő ezt jobban tudná. 

Ha bizonyítani lehet, hogy a hiba már az eladáskor megvolt, akkor 6 hónapon belül - júniustól számítva - élhet az eladó felé szavatossági jogaival, azaz kijavítást, kicserélést kérhet, esetleg árleszállítást, vagy el is állhat a szerződéstől. 

Üdvözlettel: 

MK

Tisztelt Ügyvédnő!

Válaszát nagyon szépen köszönöm! A helyzet az hogy amikor én megvettem bizton állította hogy nála jelentkezett ez a hiba viszont ő ezt nagyon sok pénzért megcsináltatta és aztmondta hogy azzal nekem semmi bajom nem lesz, erre 2 tanum is van akik ezt halották! Közben voltam az én szerelőmnél, ahol az lett megállapítva amit az eladó állított az nem ugy történt, a hiba olyan súlyos h nem kizárt egy motorcsere sem! Mi lenne a teendő? Mit javasolna? 

Előre is köszönöm válaszát!

Üdvözlettel:

Domonkos

Dr. Makó Klaudia

Dr. Makó Klaudia

Ügyvéd

• Adminisztrátor
  • 925 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Kedves Domonkos!

Azt javaslom, hogy szólítsa fel az eladót - először telefonon, majd írásban is, ha ez sikertelen - hogy szavatossági igényét teljesítse. Itt két dolog jöhet szóba: vagy árleszállítást kér, vagy pedig eláll az adásvételi szerződéstől. Mindkét esetben fontos, hogy legyen egy írott javítási ajánlata az autószerelőtől, egy rövid szakvéleménnyel, indokolással együtt. 

Ha az eladó ezek alapján nem hajlandó a szavatossági igényt teljesíteni, akkor jogi eljárást is indíthat. 

Üdvözlettel: 

MK

Tamás

Tamás

ÚJONC

• Felhasználó
  • 1 Hozzászólás:

Tisztelt Autójogász!

Eladásra került a 24 éves személygépkocsim. Kipróbálták körbenézték megegyeztünk a vételárban (230 000 Ft). Kilenc nappal később telefonál a vevő,hogy baj van az autóval kevés az olajnyomás a motorban. És amúgy vásárlás napján észlelték a hibát mert a haza úton kigyulladt az olajnyomás lámpa. Megkérdeztem miért nem hozták vissza egyből? A válasz az volt hogy azt hitték egy olajcsere megoldja a problémát.

Megkérdeztem hogy világító olajlámpával mentek haza? erre a válasz : újraindították a motort és megszűnt a hiba. Vásároljam vissza a kocsit. Elmondtam, hogy nem tudok erre hirtelen mit mondani, mivel nem adtam még el autót

megkérdeztem autószerelőket mi lehet a baj. Az olajszivattyút mondták. A jó lelkem miatt küldtem egy szivattyút (bár ne tettem volna…) Eltelt pár nap újra telefonált a vevő,hogy szét kell szedni a motort kideríteni mi a baj. Majd azt,hogy megvan a hiba ki kellett cserélni a nyugvócsapágyakat,és fizessem ki a javítást. Az autót minden nap használtam mivel kellett a munkába járáshoz. Soha nem volt vele gond.

Jogos-e a követelés? (60 000 Ft-ot kér) Tartozom-e magánemberként szavatossággal? Mivel napi szinten telefonálgatnak, hová fordulhatok?

Köszönettel Tamás

Dr. Makó Klaudia

Dr. Makó Klaudia

Ügyvéd

• Adminisztrátor
  • 925 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Kedves Tamás, 

magánszemélyként is van Önnek szavatossági kötelezettsége, viszont az összeget, a hibát csak szakember tudja megállapítani, így azt javaslom, hogy a vevővel közösen ellenőriztessék ezt le. 

Tisztelettel: 

Dr. Makó Klaudia

ügyvéd

Tóth Zoltán

Tóth Zoltán

ÚJONC

• Felhasználó
  • 1 Hozzászólás:

Tisztelt Jogász!

A segítségét szeretném kérni!

2016. december vettem egy Opel Astra G 2001-es személy gépkocsit. Meg volt hirdetve a Magyarország legnagyobb apróhirdetési oldalán. Eladóval, amikor elsőnek beszéltem, hogy milyen baja van, természetesen a válasz az, hogy semmi. Mivel ez az első gépkocsim, ezért nem szerettem volna olyan autót venni, aminek nagyon sok hibája van. Mivel én Budapesti lakos vagyok, a kocsi vidéken volt, ezért megkértem az egyik barátomat, aki éppen arra felé lakott,(nem az első autója) hogy nézze meg nekem az autót. Lebeszéltem a találkozót, ami meg is történt. Mivel ez egy használt autó, természetesen számítottam, hogy lesznek neki problémái. Az ismerősöm vissza hívott miután kipróbálta, átnézte a kocsit, mondta, hogy a hidrotőkéi csattognak, de ezt lehet orvosolni, cserével. Ezen kívül nem talált mást rajta sem a motortérben sem a kasznin kívül az említett problémát említve. Vissza hívtam a tulajt, említve hidrotőke problémát, beismerte, hogy tényleg annyi baja van, megegyeztünk, hogy a vételárból vonja le az említett alkatrészeket és akkor lemegyek a kocsiért vidékre és megveszem. Az eladó türelmemet kérte, mert meg kell beszélnie a feleségével, mondtam rendben. Két óra múlva vissza hívott és azt mondta enyém az autó, örültem is neki, hogy végre össze spórolt pénzemen vehetek egy autót. Leutazásom vidékre csak 5 nap elteltével tudtam megvalósítani, mivel ekkorra tudtam időt szánni a dologra. Miután lebeszéltük mikorra érek oda, hogy a tulaj hol fog minket várni, nem egyedül mentem. Találkozási helyen ott volt a kocsi, ami éppen befűtött járó motorral járt, megírtuk a papírt, amin feltűnt, hogy a kocsi autó kereskedésből van. A vevő nem mondta, hiszen a hirdetés magán emberként volt feltüntetve, mindegy gondoltam nincs jelentősége. Elindultunk Budapestre, az első észrevételem előzésnél az volt, hogy 4 ezernél letiltott az autó, ami igen veszélyes helyzetet okozott. Gondoltam magamban remélem nincs más, ami meglepetést okoz. Mivel decemberben feléltem a téli gumi garnitúra árával az összes megtakarításom, ezért januárra terveztem az említett problémát kicseréltetni. Év vége fele leautóztam a barátomhoz, hogy megköszönjem a segítségét az autó vásárlásban. Mondta, hogy mutat egy két dolgot a motortérben, ezért megkért nyissam ki neki. Mikor felnyitottam, majdnem dobott egy hátast, mivel állítása szerint csomó mindent megbütyköltek rajta (mikor megnézte az autót mielőtt megvettem akkor minden a helyén volt). Azt mondta nincs itt rendben semmi. A motor hangosabban kattogott, mikor lementem hozzá. Januárban elmentem a szerelőhöz, hogy kicseréltessem a hidrotőkét, amit el is végzett a szerelő. A szerelésnél jelen voltam én is, érdekelt hogyan cserélik ki. Szerelés közben szentségelt a szerelő, hogy valaki szét szedte ezt az egész motort és kókler módjára szerelte össze. Én meg álltam ott és nem tudtam mire vélni a dolgot, hiszen az eladó nem említett semmi erre utaló jelet. Csere után jöhet a nagy pillanat, beindítás után az autó ugyan úgy csattog. Szerelő azt mondta itt nagyon nagy baj van a kocsival. Motor cserét ajánlott mivel nagy költség lenne kideríteni a hiba okát, megköszöntem a tanácsot és elmentem onnan. Kerestem több szerelőt, akik szintén nem tudták a hiba forrását és még fizettem is érte. Áprilisban el határoztam, hogy belevágok, ki fogom deríteni a csattogást motorban. Egy hét múlva hív a szerelő, hogy meg van a hiba oka. Megfőzték az egész blokkot, azért csattogott a motor, teljes generál. A szerelő készített képeket hogy mi volt a motorban, teljesen fel kell újítani mindent. Ezt a hírt nagyon nehezemre esett feldolgozni, hiszen tudtam, hogy nem én főztem meg a motort. Felhívtam a tulajt, hogy mit fog mondani arra, hogy el hallgatta, hogy megfőzték a motort. A válasz az volt, hogy ott volt az ismerősöm meg nézte. Annak ellenére meg elvittem úgy, ahogy van. Hiába mondtam neki, hogy a hidrotőkét, amit kicseréltettem, tudom bizonyítani számlával. A válasza az volt, hogy nem fizet semmit. Nem működik a klíma se, amire azt mondta működik, illetve a központi zár sem működik. Sajnos meg kellett csináltatni a kocsit, ami súlyos pénzembe került. Amit még nem ellenőriztem le, hogy a kilométeróra állása megfelel a valóságnak. Később össze ált bennem a dolog rejtélye, hogy amikor az ismerősöm megnézte a kocsit, amikor én elmentem kifizetni azalatt 5 nap telt el. Szerintem ez idő alatt főzték meg a blokkot, mivel kevés idejük volt, ezért gyorsan összecsapták a kocsit, hogy legalább lehessen vele menni, de ez az én elméletem.  A kérdésem, hogy érdemes e polgári úton perelni az eladót, vagy mit lehet tenni? Tényleg ezt meg lehet tenni a vétlen vevővel? Mindenről számla van és képi bizonyíték.

Adás vételi szerződésbe a következő volt beleírva:

Megtekintett, ki próbált állapotban adtuk át az autót. A vevő tájékoztatva lett az autó állapotáról és ezt tudomásul vette.

Válaszát előre is köszönöm.

Aláírás

Tisztelettel: Tóth Zoltán

drTVdr

drTVdr

ÚJONC

• Felhasználó
  • 3 Hozzászólás:

Kedves Tamás, 

magánszemélyként is van Önnek szavatossági kötelezettsége, viszont az összeget, a hibát csak szakember tudja megállapítani, így azt javaslom, hogy a vevővel közösen ellenőriztessék ezt le. 

Tisztelettel: 

Dr. Makó Klaudia

ügyvéd

drTVdr

drTVdr

ÚJONC

• Felhasználó
  • 3 Hozzászólás:

Kedves Tamás, 

Tisztelettel: 

Dr. Makó Klaudia

ügyvéd

Kedves Tamás! Nem közvetlen a témához tartozik, a segítségét kérném! Hogyan lehet a forumba üzenetet-kérdést küldeni? Új vagyok itt! Már Kijelőltem, hogy milyen zémában szeretnék kérdezni, majd fél oldal pötyögés után az előnézetre kattintottam és bár láttam a kérdést, de a forumon nem jelent meg... Mit csináltam rossul? Köszönöm a segitséget!

Linda17

Linda17

ÚJONC

• Felhasználó
  • 1 Hozzászólás:

Tisztelt Webügyvéd!

Egy problémával fordulnék Önökhöz, ami talán nem gyakori itt, de nem tudom mitévő legyek.  Idén Júniusban kiválasztottam magyar kereskedőtől egy használt Audi A3-at és előleget fizettem rá, mivel az autó külföldről lett behozva mondta, hogy kell egy hét mire áttudom venni az autót. Jelenleg az autót nem tudtam átvenni, mert átvétel előtt hívót a kereskedő, hogy meghibásodott a műszerfal az autóban. Jelenleg van egy autó a nevemen, amit még nem is használtam egyszer sem, garanciális javítás miatt egy hónapja a szerelőnél van. Az előlegszerződésben szerepel, hogy a megadott határidőig nem kerül kifizetésre az autó az alábbi két opcióval:

·         vevő eláll az autó vásárlásától-akkor bukja a foglalót

·         kereskedő (eladó) hibájából-akkor 2szeresét kell visszafizetni

Az előlegszerződésben lévő határidő már rég lejárt, de az is szerepel benne, hogy elektromos hibára nem vonatkozik.   

Mit tudok tenni ebben a helyzetben, mert én szeretnék elállni a vételtől és szeretném visszakapni az előleget?

Válaszukat előre is köszönöm!

xsdxsd

xsdxsd

Gyakorlott Fórumozó

• Felhasználó
  • PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:
fake rolex   cheap nfl jerseys   adidas superstar   nike air max 90   fendi handbags   coach outlet store   air max   miami heat jerseys   coach outlet online   sac longchamp pas cher   red bottoms shoes   salomon shoes outlet   sac michael kors   marc jacobs bags   fitflops   louboutin uk   nike free run flyknit   beats by dr dre   nike air max   dallas cowboys jerseys   chicago bulls jerseys   dansko outlet   true religion jeans   giuseppe zanotti outlet   adidas superstar   swarovski crystal   burberry outlet   michael kors outlet   nike shoes outlet   under armour shoes   sac longchamp pliage   ecco shoes   adidas yeezy boost 350   christian louboutin shoes   dansko outlet store   rolex replica   christian louboutin   fitflops   hollister clothing store   coach outlet   birkenstock pas cher   clarks outlet   clarks shoes   adidas pas cher   versace shoes   tiffany and co   adidas yeezy   louis vuitton outlet store   chicago cubs jerseys   pandora soldes   christian louboutin sale   christian louboutin outlet   columbia outlet online   adidas uk   san francisco giants jerseys   tods outlet   replica watches   nike free run black   michael kors uk   gucci uk   gucci outlet   gucci purses   louis vuitton outlet online   pandora jewelry   salomon shoes   hermes outlet   valentino   parada handbags   adidas nmd   coach outlet store online   longchamp outlet store   nike free flyknit   tiffany and co   coach outlet   kate spade handbags   san francisco 49ers jerseys   air max 2017   houston texans jerseys   nike shoes   nike outlet   kate spade handbags   adidas trainers   coach factory outlet online   jimmy choo   nike roshe   mont blanc   nike air max   adidas shoes   nike air max 90   louis vuitton   air jordan uk   philadelphia phillies jerseys   cveland cavaliers jerseys   giuseppe zanotti sneakers   gucci handbags   wholesale nike shoes   dansko sandals   coach factory outlet   christian louboutin sale   mont blanc pens   cheap jerseys   coach outlet   true religion jeans   fitflop sandals   cheap nike shoes   supra shoes   nike air max pas cher   beats by dre   fitflops   mont blanc   dolce and gabbana outlet   parker pens   coach outlet   prada outlet   nike roshe run   adidas yeezy   kd 9 shoes   borse gucci   nmd adidas   ghd hair straighteners   fit flops   birkenstock sandals   st louis cardinals jerseys   ysl handbags   seattles eahawks jerseys   mbt shoes   clarks outlet   gucci handbags   golden state warriors jerseys   coach outlet   san antonios purs jerseys   rolex watches   yeezy boost 350   nike air max   coach outlet online   cat shoes   polo outlet   louboutin pas cher   ghd straighteners   nike air max   louis vuitton outlet   louis vuitton outlet   adidas superstar shoes   true religion   fitflops   new england patriots jerseys   boston red sox jerseys   kevin durant shoes   ed hardy clothing   texas rangers jerseys   houston rockets jerseys   true religion outlet   beats headphones   birkenstock shoes   louboutin chaussures   michael kors uk   cheap jordan shoes   marc jacobs handbags   detroit tigers jerseys   pandora bijoux   cheap jerseys from china   steph curry shoes   yeezy boost 350   michael kors handbags   nike air max outlet   louis vuitton pas cher   louboutin   rolex replica watches   coach outlet store   longchamp outlet   true religion outlet   ed hardy   ralph lauren outlet online   adidas shoes   mbt shoes   coach outlet   polo ralph lauren outlet online   michael kors bags   tiffany outlet   yeezy boost   gucci outlet   fitflops sale clearance   kate spade outlet   adidas outlet   salomon shoes   vans shoes   michael kors outlet online   green bay packers jerseys   adidas superstar   longchamp outlet   official coach factory outlet   ralph lauren   nike store   nike free 5.0   cheap nike air max   louis vuitton handbags   coach factory outlet   mbt shoes   cheap jordans   polo ralph lauren   fitflops sale clearance   polo ralph lauren   fit flops   fred perry polo   cheap jordans   oklahoma city thunder jerseys   fitflops uk   jimmy choo   adidas shoes   michael kors handbags   dansko shoes   gucci handbags   kate spade outlet   losangeles lakers jerseys   sac longchamp pas cher   christian louboutin shoes   yeezy boost 350 v2   chi flat iron   kate spade   longchamp handbags   yeezy boost 350   red bottoms   polo ralph lauren outlet online   los angeles dodgers jerseys   columbia shoes   michael kors   tiffany and co outlet   louis vuitton handbags outlet   beats earbuds   levis jeans   air max 95   boston celtics jerseys   tods shoes   new york yankees jerseys   denver broncos jerseys   chicago white sox jerseys   fred perry   fitflops   tory burch outlet   vans outlet store   clarks shoes   coach factory outlet   fitflops shoes

xsd8.25

bodrie36

bodrie36

ÚJONC

• Felhasználó
  • 1 Hozzászólás:

Tisztelt Webügyved!

Hasznaltautomat körülbelül 1 honapja adtam el. Az auto 16. eves külföldröl behozott igy bizonytalan km ora allassal rendelkezö premium kategorias auto. Az auto az eladaskor 197.000 km-el volt ora szerint. Az auto 4 even keresztül volt nalam. Ez alatt az idöszak alatt folyamotan karbantartott volt es folyamatosan volt a kopo alkatreszek rajta cserelve illetve proaktivan mas alkatreszek is. Az unem volt hasznatolso eveben az auto mar lva, fel lett keszitve az allasra es a kötelezö szervizek el lettek vegezve rajta.

Ebben az evben az auto sikeresen atment a müszaki vizsgan. Majd augusztus közepen egy vevö megvette.

A vasarlas elött az auto atesett egy allapotfelmeresen is egy független szervizben ahol megtörtent a hibakodok kiolvasasa illetve külsö szemrevetelezes is törtent. A független szerviz jo velemennyel volt az autorol. Koranak megfelelö allapotban volt. Erröl az allapotfelmeresröl  sajnalatos modon papir nem keszült. 

A vevö 1 honap utan felkeresett miszerint is az auton elöallt egy nem vart hiba, ami a szerelöje tajekoztatasa szerint mar alattam kellett,hogy produkaljon tüneketeket.  ( Az autot nem hasznaltam mar körülbelül 1 eve amiröl a hirdetesben tajekoztatast is adtam). Mielött meg az autot leallitottam volna nekem nem produkalt ilyen tüneteket. A javitasi költsege az autonak 100-120e Ft. Az auto vasarlasi erteke 800e Ft. volt.

A szerzödesben rögzitve volt hogy tajekoztattam öt az auto allapotarol (Ez egy 16 eves auto bizonytalan km. ora alassal)  es ö ezt tudomasul vette. 

Milyen szavatossagi kötelezettsegeim vannak ilyen esetben? Az auto futasteljesitmenye miatt lehetseges ,hogy csak korlatolt szavatossag garantalasa a vevö fele?

Köszönöm elöre is valaszat,

Üdvözlettel,

xsdxsd

xsdxsd

Gyakorlott Fórumozó

• Felhasználó
  • PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:
nike air max louboutin nike football boots nike trainers red bottom shoes ralph lauren outlet canada goose outlet ugg boots ray ban sunglasses prada outlet coach outlet oakley sunglasses cheap christian louboutin under armour outlet cheap nfl jerseys canada goose air jordan pas cher mbt adidas stan smith shoes nfl jerseys uggs ugg boots uggs outlet coach factory outlet ugg boots true religion jeans adidas outlet ralph lauren uk swarovski jewelry coach wallets north face mulberry uggs ugg outlet fitflops moncler nike outlet store north face jackets clearance nike air max canada goose jassen mont blanc pens adidas yeezy ugg boots ugg outlet hockey jerseys polo ralph mont blanc pens ray ban sunglasses coach outlet birkenstock outlet kate spade outlet coach outlet coach outlet online ugg outlet burberry outlet coach factory outlet ralph lauren outlet ugg outlet ugg boots cheap nfl jerseys pandora jewelry kate spade outlet uggs on sale moncler michael kors outlet coach outlet salvatore ferragamo oakley sunglasses cheap longchamp polo ralph lauren ugg boots nike factory outlet polo ralph lauren longchamp burberry scarf oakley vault michael kors handbags jordans polo ralph lauren canada goose ugg sale polo ralph ralph lauren outlet nike shoes ray bans fitflops coach outlet online north face north face juicy couture outlet true religion outlet louboutin manolo blahnik shoes ray ban sunglasses louboutin uggs outlet christian louboutin ugg outlet converse outlet moncler burberry outlet coach factory outlet ugg outlet jordans hermes michael jordan shoes ugg on sale cheap ugg boots ugg boots on sale michael kors outlet coach bags christian louboutin polo ralph lauren pandora jewelry true religion jeans jordans bottes ugg north face jackets burberry scarf north face adidas football boots the north face true religion outlet longchamp nike air force 1 supreme new york canada goose outlet ugg outlet store giuseppe zanotti ugg clearance ugg australia hermes belt uggs outlet store ugg boots coach factory outlet uggs outlet coach outlet pandora charms polo ralph ugg italia nfl jerseys wholesale ugg boots mlb jerseys ray ban sunglasses ferragamo ugg outlet north face jackets timberland pandora jewelry wholesale nfl jerseys ralph lauren outlet moncler outlet doudoune moncler flip or flop nike blazer michael kors outlet online canada goose outlet christian louboutin moncler jacka louboutin canada goose outlet air max ugg outlet louboutin moncler ugg outlet tory burch outlet canada goose outlet ugg boots nike running shoes ugg ugg outlet pandora rings coach outlet coach outlet ferragamo polo ralph lauren coach outlet nike air max pandora jewelry kate spade outlet oakley sunglasses mbt moncler jackets calvin klein outlet moncler jassen longchamp outlet moncler coach factory outlet uggs outlet ray ban michael kors replica watches supreme hollister outlet polo ralph lauren ugg boots coach outlet store online coach outlet online ray ban sunglasses true religion sale adidas originals adidas shoes adidas jeremy scott canada goose adidas ugg outlet air max 90 nike air max adidas shoes burberry outlet michael kors handbags nike air huarache north face outlet kate spade handbags canada goose canada goose ugg factory outlet the north face supreme clothing north face nike nfl jerseys coach factory outlet adidas wings baseball jerseys uggs outlet ugg outlet prada goedkope uggs ugg boots ugg boots ugg boots mlb jerseys kors outlet tommy hilfiger canada polo ralph lauren the north face michael kors uk the north face uggs outlet hermes birkin handbags coach outlet online ugg kors outlet christian louboutin ugg outlet michael kors michael kors outlet ray ban sunglasses jordan shoes jordan shoes sac longchamp north face blackhawks jersey moncler ugg boots christian louboutin hollister clothing pandora charms michael kors outlet nba jerseys supreme supra shoes adidas stan smith true religion ugg boots ralph lauren outlet ugg outlet kate spade outlet nike outlet coach outlet flip flops oakley sunglasses ray ban sunglasses ugg outlet ralph lauren outlet pandora charms canada goose ugg australia coach outlet moncler oakley sunglasses hogan canada goose moncler sito ufficiale cheap nhl jerseys michael kors handbags longchamp outlet nike huarache shoes cheap nfl jerseys rolex watches ugg boots cheap nfl jerseys nike outlet pandora charms ugg boots clearance soccer jerseys nike air jordan canada goose outlet mont blanc ralph lauren outlet coach outlet canada goose north face outlet nike air max canada goose outlet beats headphones ralph lauren michael kors jordan shoes north face nike air max north face outlet ugg boots ralph lauren ugg moncler jackets ugg outlet canada goose outlet kate spade outlet ugg australia canada goose uk oakley sunglasses cheap jordans coach outlet prada outlet uggs outlet coach outlet online paul pogba jersey jordan shoes birkenstock uk ugg australia air jordan canada goose uk michael kors outlet ugg outlet ugg boots michael kors outlet hermes outlet cheap ugg boots coach outlet online michaelkors outlet adidas store michael kors handbags uggs outlet basketball shoes birkenstock sandals michael kors handbags tory burch outlet nfl jerseys oakley sunglasses ugg boots clearance coach outlet cheap jordans michael kors outlet clearance fitflops snapbacks hats wholesale jordan retro nike store uk new balance shoes pandora jewelry flip flops ugg boots on sale ugg outlet nike roshe run cheap ugg prada ugg boots canada goose jackets canada goose outlet north face outlet ugg boots ugg australia air max air jordans ray bans oakley sunglasses canada tory burch outlet canada goose discount nike oakley vault ugg boots ray ban outlet polo ralph ray ban sunglasses north face uk uggs outlet vibram fivefingers ugg boots mlb jerseys

chenyingying20171121

xsdxsd

xsdxsd

Gyakorlott Fórumozó

• Felhasználó
  • PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:

2018.1.5chenlixiang

roshe run michael jordan thomas sabo uk north face nike free adidas shoes nike free soccer jerseys longchamp handbags burberry ugg links of london uk ugg australia air max 90 the north face michael kors tn pas cher mizuno nike air max polo ralph lauren michael kors rayban guess canada timberland boots nike store christian louboutin shoes nike roshe run michael kors outlet timberland pas cher converse uk air force converse all stars james shoes mac makeup salvatore ferragamo supra shoes nike huarache fitflops fendi handbags religion jeans lebron shoes balance shoes bcbg max azria replica watches ugg boots on sale hollister canada oakley pas cher valentinos ugg wedding dress louboutin michael kors outlet canada goose uk mulberry ray ban north face nike huarache ralph lauren outlet polo ralph lauren air force nike air hogan prom dresses ray ban swarovski rolex prezzi ugg boots ugg air jordan coach outlet online occhiali oakley nike air max dansko outlet timberland boots vans outlet jordans asics trainers air jordan hollister sac longchamp bijoux swarovski canada goose true religion reebok outlet mulberry handbags pandora bijoux cheap jordans air max nike roshe longchamp outlet barbour jackets rolex watches cheap jordan shoes ai max christian louboutin ray ban burberry outlet michael kors outlet moncler true religion outlet dolce gabbana new balance femme kates pade outlet online cheap wedding dresses hollister uk ugg boots clearance mont blanc pens polo ralph lauren lunette oakley hilfiger outlet puma shoes michael kors mizuno uggs sac michael kors michael kors uk longchamp pas cher replica watches marc jacobs timberland mac make up north face soldes vans scarpe ray ban pas cher instyler montre homme oakley sunglasses ugg boots ugg outlet kobe 9 elite mac cosmetics outlet michael kors outlet pandora uk free running adidas zx flux true religion outlet moncler outlet cheap wedding dresses insanity workout asics gel the north face ugg abercrombie and fitch vans outlet nike air max kobe bryant shoes guess pas cher nike roshe uggs michael kors canada pandora charms free running burberry outlet coach outlet hermes birkin nike uk balenciaga marc by marc jacobs beats headphones roty burch handbags prada handbags pandora uk new balance soldes ugg australia uggs polo ralph ed hardy sac michael kors omega watches chaussure nike ray ban sunglasses michael kors adidas superstar louboutin pas cher true religion jeans ralph lauren michael kors handbags jordans adidas trainers uk ugg outlet oakley sunglasses christian louboutin ai max giuseppe zanotti outlet ray ban sunglasses kate spade uk free running longchamp five finger shoes adidas outlet michael kors outlet online rayban karen millen cheap jerseys swarovski gioielli sac vanessa bruno nike factory outlet reebok outlet jimmy choo shoes hollister clothing north face outlet scarpe hogan beats by dre longchamp handbags beats headphones parajumpers Outlet fitflops jordan pas cher guess factory softball bats air max 90 canada goose oakley uk louboutin uggs air max timberland shoes cheap oakley sunglasses mac cosmetics roty burch outlet pandora charms hollister uk hermes canada goose outlet balance shoes uggs outlet mercurial superfly herve leger dresses true religion outlet juicy couture outlet ray ban sunglasses montre pas cher michael jordan nike air max canada goose pas cher polo ralph lauren chi hair nike air max ugg soldes bottega veneta doudoune moncler converse shoes tods shoes ghd hair straighteners cheap basketball shoes nike trainers uk michael kors outlet online kate spade michael kors uk canada goose ray ban sunglasses nike air ralph lauren uk coach outlet moncler tommy hilfiger pas cher oakley sunglasses air max salomon boots christian louboutin tory burch nike mercurial moncler birkin bag canada goose juicy couture adidas originals juicy couture outlet blazer nike eyeglasses prada adidas superstar polo lacoste pas cher nike pas cher moncler jackets nike factory mont blanc pens montres pandora jewelry louboutin roshe run nike free run new balance christian louboutin pandora bracciali coach outlet flip flops moncler oakley sunglasses nike outlet store converse watches for men swarovski uk kevin durant shoes 2017 canada goose outlet converse michael jordan uggs outlet ugg outlet the north face asics running lebron james shoes soccer shoes nfl jerseys nike roshe run ralph lauren outlet ugg pas cher michael kors handbags moncler nike blazer salvatore ferragamo hollister rayban longchamp uk michael kors outlet burberry celine handbags cheap oakley sunglasses oakley vault ralph lauren coach outlet vans pas cher burberry sale weitzman shoes hilfiger uk cartier bracelet

2018.1.5chenlixiang

Also tagged with one or more of these keywords: használtautó, autó-adásvétel, rejtett hiba, szavatosság, elállás

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó