Ugrás a tartalomhoz

Üdvözöllek a Webügyvéd Jogi fórumán.
Most a webugyved.com fórum felületét látod, itt kérhetsz ingyenes jogi tanácsot ügyvédeinktől, illetve beszélgethetsz olyanokkal, akiknek a tiédhez hasonló problémájuk van. A fórumot moderáljuk, a jogi válaszokat pedig minden esetben ügyvédtől kapod. Kérdés feltételéhez illetve hozásszóláshoz regisztrálnod kell vagy bejelentkezni.
Bejelentkezés Regisztráció
Fotó

Torrent feltöltés

torrent szerzői jog jogsértés büntetőeljárás feljelentés kiadó tanúvallomás

• Please log in to reply
3 válasz erre a témára

tesztbela83

tesztbela83

ÚJONC

• Felhasználó
  • 2 Hozzászólás:
Üdvözlöm a fórumot!

A segítségeteket kérném, nevezetesen abban hogy, megtalált egy könyv kiadó, hogy két könyv amit náluk vásároltam, feltöltésre került egy torrent oldalra, mivel ők letöltötték a könyveket, és valahogy kimatekozták ezt az infót a könyvből.

A két könyv együttes értéke nem éri el az 5.000 ft.-ot. Természetesen jogi következményeket helyeztek kilátásba. Na már most, az adott könyveket én vásároltam valóban, de nem én töltöttem őket fel, hanem egy családtagom. Úgy tudom rájuk nem kötelező terhelő vallomást tenni. Idő közben megkértem a családtagot, hogy írjon az oldalra, hogy távolítsák el a könyveket, ez meg is történt ha jól tudom. Mi a tapasztalat, számíthatok valami komolyabb dologra ezek után?

A kiadóval még nem vettem fel a kapcsolatot, nem tájékoztattam őket erről.

Minden segítséget megköszönnék.

Üdv T.

Dr. Makó Klaudia

Dr. Makó Klaudia

Ügyvéd

• Adminisztrátor
  • 925 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Kedves Béla!

Szerintem ebből nem lehet különösebb ügy, várjon a hatósági, kiadói megkeresésig és ott tegyen majd nyilatkozatot arról, hogy nem Ön töltötte föl a könyveket, más is olvasta, birtokolhatta azokat, kölcsönadta ennek-annak. A feltöltéssel kapcsolatban sem kell nyilatkozni, hiszen az Ön IP címét is használhatta más is, tehát nehéz bizonyítani, hogy ki volt itt a konkrét elkövető. 

Üdvözlettel:

MK

• tesztbela83 megköszönte

tesztbela83

tesztbela83

ÚJONC

• Felhasználó
  • 2 Hozzászólás:

Köszönöm a választ, vállalnak védelmet ilyen ügyekben?

Dr. Makó Klaudia

Dr. Makó Klaudia

Ügyvéd

• Adminisztrátor
  • 925 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Igen, itt tud ajánlatot kérni: 

info@webugyved.com

Also tagged with one or more of these keywords: torrent, szerzői jog, jogsértés, büntetőeljárás, feljelentés, kiadó, tanúvallomás

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó